Позакласна робота


КВК З ЕЛЕМЕНТАМИ ЕСТАФЕТИ

НА ТЕМУ: “Іскру гаси до пожежі”

КВК з елементами естафети можна проводити як з одним класом так і серед паралельних класів. Для одного КВК тривалістю півтори години достатньо 5-6 конкурсів. Програма КВК повинна буди добре розрахована по часу, а складові його елементи скомпоновані таким чином, щоб між ними не виникало занадто тривалих пауз. Через те, що запропонований КВК містить естафету, його краще проводити у спортивному залі або на майданчику біля школи (в залежності від погодних умов).
Успіх кожної зустрічі команд, а також її змістовність залежить від дотепності організаторів и підготовленості учасників гри, а зовсім не від матеріальних можливостей клубу веселих та кмітливих. А кмітливість повинна бути у всьому. Скажемо, для гри можуть бути виготовлені забавні запрошення, які б містили дотепну і, разом з тим, пізнавальну інформацію – текстову або у виді малюнків.
Центральною фігурою КВК є, безперечно, ведучий. Він – диригент або, точніше, режисер, завдяки якому конкурси, питання і відповіді перетворюються в єдиний цікавий спектакль; він – зв’язуюча ланка між командами, що беруть участь у КВК. Його завдання полягає не тільки в тому, щоб оголосити черговий конкурс або питання, викликати суперників на сцену. Він ще повинен вчасно поставити перед командами та їх учасниками відповідну задачу, прослідити за правильністю її виконання, спрямувати гру у потрібному напрямку. Ведучій повинен сам багато знати, добре відчувати гумор, тому, що КВК – гра веселих, а у нашому випадку – і знаючих людей, що обумовлює їх кмітливість.
Дуже важливо, щоб у склад журі ввійшли люди найбільш авторитетні, на думку яких можна покластися, - з числа вчителів, батьків, рятувальників, пожежників, медпрацівників, старшокласників.
На початку гри голова журі повідомляє командам, якою кількістю балів будуть оцінюватися конкурси, за що будуть нараховуватися додаткові бали за дотепність, кмітливість та додаткові знання. Журі надається право позбавляти команду балів, наприклад, за некоректну поведінку вболівальників або недисциплінованість. У зв’язку з тим, що деякі конкурси обмежені часом, журі бажано мати секундомір.
Глядачі на КВК є не лише активними вболівальниками, а ще й допомагають своїй команді, підтримують її жартівливими гаслами, можуть брати участь у деяких конкурсах.
Отже, ми починаємо КВК...

Мета КВК:         Узагальнити та закріпити знання учнів з правил
пожежної безпеки, навчити попереджати екстремальні ситуації.

Перший конкурс

“Привітання команд”

Конкурс розпочинається з представлення команд-учасниць. Капітани роблять це у довільній формі. Повідомляються назви команд, їх девіз. Наприклад, команда “Іскринка”, її девіз: “При пожежі не дрімай - 01 ти набирай”. Команда “Вогник”, девіз: “Всі ми знаєм безперечно – з вогнем жарти небезпечні”.

Другий конкурс

“Розминка – гімнастика розуму”


Частина І


Це нескладний конкурс: потрібно лише відповідати на питання, при цьому члени команди можуть радитися між собою. Протягом однієї хвилини кожній команді загадують п’ять загадок. За кожну правильну відповідь присуджують 5 балів.

Загадки:

1.                “Ви не грайтеся зі мною, бо загрожую бідою
І, хоч я такий малий, розпалю вогонь страшний”  (сірник).
2.                “При пожежі не дрімай, нас скоріше викликай” (пожежники).
3.                “Якщо хтось з вогнем шуткує, там вона і залютує” (пожежа).
4.                “Хто мене не бережеться - дуже скоро обпечеться” (полум’я).
5.                “З язиком, але не лає, без зубів, але кусає. Лютує та злиться, а води боїться” (вогонь).
6.                “При пожежі – не сиди, а дзвони по ... (01).
7.                На ньому їжу ми готуєм, його не бачим – запах чуєм. Небезпечний він для нас, називаєм його ... (газ).
8.                “Сплять в маленькій коробчині багатьох пожеж причини” (коробок сірників).
9.                “У червоному жупані у кутку стою, чекаю, але я пожежу, діти, допоможу загасити” (вогнегасник).
10.           “Від маленької мене, бува, стіна вогню встає” (іскра).

Частина ІІ


Учасникам команд пропонується швидко та чітко відповісти на запитання:
1.                Від чого гинуть люди при пожежі? (Внаслідок впливу високої температури людей можуть вражати опіки поверхні тіла, органів подиху і зору; будівельні конструкції можуть втратити несучу здатність і завдати травм; дим викликає інтенсивне роздратування слизових оболонок органів подиху і зору; втрачається візуальний контакт із навколишнім простором, що ускладнює евакуацію; знижується концентрація кисню, що призводить до кисневого голоду та порушення координації рухів; самим небезпечним фактором пожежі є отруєння токсичними продуктами горіння).
2.                Що таке евакуація? (Екстрений вихід із небезпечної зони при виникненні надзвичайної ситуації, пожежі. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ – загромаджувати шляхи евакуації, забивати та зачиняти пожежні виходи. Слід користуватися планами евакуації з приміщень, зберігати спокій, уникати паніки.)
3.                На які питання ви повинні відповісти, викликаючи пожежну службу? (Що горить, точну адресу: номер дому, корпусу, під’їзду, його код, номер квартири, своє прізвище, номер телефону).
4.                Як правильно поводитись при пожежі? (Якнайшвидше повідомити пожежну службу; після виклику пожежних, необхідно попередити про це всіх, хто знаходиться поряд, після чого евакуюватися самому та, за можливості, допомогти в евакуації іншим; з метою обмеження циркуляції повітря, яка здатна збільшити горіння, перед тим як вийти, зачиніть за собою двері; якщо дозволяє час, перекрити газ та відключити електрику; в першу чергу, терміново залишити зону активного горіння; ні в якому разі не можна різко відкривати  або вибивати двері, бо миттєвий доступ кисню може викликати викид полум’я; користуватися ліфтом у разі пожежі категорично заборонено; якщо ви опинилися у приміщенні, яке відрізане вогнем від шляхів евакуації, треба прийняти заходів для зменшення доступу диму і продуктів горіння у приміщення: негайно закрийте усі щілини вологими ганчірками, рушниками, шторами тощо; у приміщенні, яке заповнене димом, необхідно пересуватися повзком, прикриваючи органи дихання вологою ганчіркою; коли ви опинилися біля вікна , трохи відчинить його і дихайте через щілину. Чекайте на допомогу, коли допомога (пожежні підрозділи) прибула, зверніть на себе увагу. Ніколи не стрибайте з вікна без явної на це необхідності, якщо стрибати все ж таки прийдеться, спочатку викиньте через вікно м’які речі (матрац, подушки тощо) і стрибайте, спрямовуючи падіння на м’які предмети).

Журі оцінює правильність, чіткість відповідей. Найвищі бали присуджуються лише у тому випадку, коли відповіді повністю розкривають тему. Максимальна оцінка 7 балів.

Третій конкурс

“Домашнє завдання”

Кожній команді видається три ребуси, які заздалегідь виготовлені командами для своїх суперників. За розгаданий ребус присуджується 5 балів.

Четвертий конкурс:
“Весела естафета”

1.                “Подолай сходи”. Один учасник від кожної команди біжить до гімнастичних сходах, залізає на неї, спускається і повертається до своєї команди і передає естафету наступному. Так повторюється поки всі команда не виконає завдання.
2.                “Естафета з відрами”. Один учасник від кожної команди повинен з двома відрами добігти до вказаного об’єкту, оббігти його, повернутися до своєї команди, передати відра наступному гравцю і так далі.
3.                “Естафета з піском”. Гравцям пропонують перекидати пісок дитячою лопаткою з пісочниці (ящика з піском) у відерця, добігти до умовного вогню і засипати його.
4.                “Подолання задимленої зони”. Кожна команда повинна пройти навприсядки (“гусячим кроком”) приміщення, яке об’являють задимленим, до вхідної двері. При цьому дихати можна лише через вологу пов’язку (ганчірку). Після виходу останнього учасника зачинити двері. (Штрафні бали нараховуються при кожній помилці: при проходженні не “гусячим кроком”, диханню не через вологу ганчірку, незачинені після виходу двері.

П’ятий конкурс:
“Конкурс капітанів”

Капітанам команд пропонується по черзі можливі причини виникнення пожежі. Виграє той, хто називає причину останнім (тобто той, на кому перелік причин закінчується).
Деякі можливі причини виникнення пожеж:
·                   гра з сірниками;
·                   удар блискавки;
·                   розведення кострів на вулицях без дорослих;
·                   коротке замикання в електричних мережах та електроприладах;
·                   запалювання свічок на новорічних ялинках;
·                   пошкодження електричного дроту;
·                   паління, особливо у ліжку;
·                   перевантаження електромережі;
·                   залишення електроприладів без нагляду;
·                   затемнення електроламп газетами, тканиною і таке інше.

Шостий конкурс:
“Чи знаєш ти знаки пожежної безпеки?”
Протягом п’яти хвилин кожній команді пропонуються чотири малюнка для визначення їх групи (попереджувальні, припису вальні, вказівні) та призначення. Команда, що виграла конкурс отримує 5 балів.

Забороняється гасити водою.
Встановлюється біля входів у приміщення та місця, призначені для зберігання та роботи з матеріалами, гасіння яких водою у випадках їх займання, заборонено.

Забороняється куріння

Встановлюється там же де і знак “Забороняється користуватися відкритим вогнем”, а також в інших місцях, в яких забороняється курити.

Попереджувальний знак:
Обережно! Легкозаймисті речовини.
Встановлюється у місцях зберігання та біля входу на ділянки робіт з легкозаймистими речовинами.


   Вказівний знак:  Вогнегасник.
Встановлюється у приміщеннях для вказівки щодо місця знаходження вогнегасника.

Забороняється користуватися відкритим вогнем.
Встановлюється на зовнішній стороні приміщень з легкозаймистими та вибухонебезпечними речовинами, на обладнанні, що являє небезпеку вибуху або займання, в інших місцях, де забороняється користуватися відкритим
вогнем.

 Забороняється користуватися електронагрівальними приладами.
Встановлюється біля входів у зони (приміщення), де за вимогами пожежної безпеки користуватися електронагрівальними приладами заборонено.

Попереджувальний знак:
Обережно! Небезпека вибуху.
Встановлюється на дверях та всередині складів, де зберігаються вибухонебезпечні речовини, а також у місцях роботи з ними.

Вказівний знак: Виходити тут.
Встановлюється на дверях евакуаційних виходів, на шляхах евакуації з додатковою табличкою: вказівною стрілкою. Напрямок стрілки на табличці повинен збігатися з напрямком евакуації та напрямком руху людей. (Знак виконують у прямому та дзеркальному зображеннях).

Визначення переможців шляхом підрахунку балів. Нагородження.




Немає коментарів:

Дописати коментар

Мовний турнір "безсполучникове складне речення"

Тема:   Мовний турнір «Безсполучникове складне речення» Мета : узагальнити й с...